اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

مظاهر پور اسماعیل

مظاهر پوراسماعیل متولد ۱۳۳۱ روستای چپک ناظمی لشت نشاء و دبیر بازنشستۀ منطقۀ خشکبیجار از سنین نوجوانی به موسیقی علاقه داشته و دستگاه های موسیقی را از طریق گوش کردن به برنامه گلهای رادیو یاد گرفتم و برای خودم فلوت می نواختم .

سرانجام در سال ۱۳۵۳ بطور جدی وارد فضای علمی موسیقی شدم و زیر نظر استاد فقید مرحوم زیباکناری به مدت سه سال ردیف آوازی را فرا گرفتم. چون در آن زمان به استاد فلوت دسترسی نداشتم .

سنتور را با آقای بهمن شکیبی شروع کردم ، نزدیک تمام شدن کتاب اول پایور بود که با آمدن آقای نادر دلجو به رشت ، فلوت را با کتابی که ایشان معرفی کرده بودند شروع کردیم ، چون با نت و موسیقی آشنایی داشتم خیلی زود به فنون فلوت کلید دار آشنا شدم و با اجازۀ ایشان که آن موقع رهبر ارکستر بودند وارد گروه بزرگ موسیقی فرهنگ و هنر رشت شدم که حدودا سی نفری می شدند همکاری داشتم.

بعد از پیروزی انقلاب با گروه موسیقی عشاق گیلان به سرپرستی استاد فقید مرحوم عبدالله ملت پرست آشنا شدم و برنامه های زیادی با آن گروه اجرا نمودیم ، مخصوصا سفری به کشور ترکیه جهت اجراء برنامه موسیقی داشتیم.

همزمان با گروه شور انگیز گیلان به سرپرستی استاد محمد تقی رنجبر در ادارۀ ارشاد بندر انزلی و گروه فرهنگیان رشت که منتخبی از هنرمندان فرهنگی گیلان به سرپرستی استاد غلامرضا ورعی بود همکاری داشتم ، ضمن همکاری با گروه عشاق گیلان از راهنمایی های استاد ورعی جهت فراگیری ساز نی بهره می بردم ، چون ایشان یکی از اعضای فعال گروه عشاق گیلان بودند و در گروه فرهنگیان ، ایشان سنتور می نواختند و نی را به بنده واگذار نمودند.

حال به مدت ۲۳ سال است در آموزشگاه های موسیقی بندر انزلی و رشت از جمله آموزشگاه موسیقی آونگ فعالیت دارم و همکاری می کنم.

 

 

  • نوازندگان از راست : پور اسماعیل - تقی رمضانی - احمد قربانی ( مدیر آموزشگاه آونگ ) - ماهور ملت پرست - تقی رنجبر - عبدالله ملت پرست - لطیف کاظمی - کاظم رمضانی - ابراهیمی
  • گروه شورانگیز گیلان - از راست : نادر رضایی - دولتی - پوراسماعیل - رنجبر - عباس بحری - سعید بهادر
  • گروه فرهنگیان رشت - از راست : گسکری - زبیع رمضانی - پور اسماعیل - رنجبر - رحیم پور - ورعی - کاظم رمضانی

دیدگاهتان را بنویسید